Zrakovým screening – preventivní vyšetření zraku

Vážení rodiče!

Rádi bychom Vás upozornili na preventivní vyšetření zraku pomocí přístroje Plusoptix S09, který dokáže odhalit příčiny zrakových vad u dětí již od šestého měsíce jejich věku. Od roku 2010 probíhá v Pardubickém a Královéhradeckém kraji plošná zraková prevence přímo v MŠ. Děti, které navštěvují mateřskou školu či dětskou skupinu, jsou s předchozím souhlasem rodičů automaticky vyšetřeny.

• Jak vyšetření zraku probíhá? Na oči dítěte se ze vzdálenosti jednoho metru zacílí kamera s obličejem panáčka. Dítě při vyšetření vedeme k tomu, aby se podívalo do středu obrazovky na nosík panáčka. Jakmile dítě upře zrak na tento bod, kamera sejme odraz infračerveného světla od očního pozadí a vyšetření je hotové. Kamera má navíc doprovodné světelné a zvukové efekty, které dokáží upoutat pozornost i velmi malého či nespolupracujícího dítěte.
  • Po vyšetření dostává dítě do svého zdravotního průkazu razítko s logem zrakového screeningu. Tímto jednoduchým opatřením získává pediatr informaci o tom, zda Vaše dítě prošlo preventivním vyšetřením zraku a v jakém stavu jeho zrak je. V případě, že dítě do věku dovršených 5 let neprojde zrakovou prevencí, může pediatr doporučit dodatečné vyšetření zraku.

Preventivní vyšetření zraku bude v naší MŠ probíhat v pondělí 14. září 2020 od 9.00 hod. Obecně prospěšná společnost PROZRAK provádí zrakovou prevenci za úhradu 150,-Kč/dítě. Prosím, v případě zájmu vyplňte „Souhlas se zrakovým screeningem“ a v den zrakové prevence přineste zdravotní průkaz Vašeho dítěte. Děkujeme